שתל דנטלי - המרכז להשתלות בזאליות

?שתל דנטלי מהו

מהו שתל דנטלי?

לפני 3 עשורים נכנסה שיטת השתלת השיניים לתחום רפואת השיניים ועשתה מהפכה שדחקה ופלטה החוצה את כל הגשרים, השיניים התותבות הנשלפות. מאז ועד היום אנו שומעים יותר ויותר את המושג “שתל דנטלי”. שתלים דנטליים מהווים כאמור חלופה לכל הפתרונות הקודמים שצוינו מעלה, כאשר בכל שיטה של השתלת שיניים משתמשים בשתלים דנטלים שמתאימים לה.

שתל דנטלי בצורתו הקלאסית הוא מבנה דמוי בורג המוברג לתוך עצם הלסת, אולם קיימים גם שתלים הנראים כמו דיסק וכן שתלים חיצוניים אשר באים לתת מענה למקרים ייחודיים כמו בהשתלות שיניים למחוסרי עצם בשיטה הבזאלית.

ניתן להגדיר את השתלים הדנטלים כשורשים מלאכותיים, שלאחר הברגתם לעצם הלסת, מתפתחים סביבם תאי עצם חדשים בתהליך של התאחות עצם.

מהשתלים הנדוסאוסים ועד שתלי הדיסק החדשניים 

כשהחל להתפתח תחום השתלות השיניים היו קיימים שני סוגי שתלים: שתלי להב אנדוסאוסים שטוחים שננעצו בעצם הלסת ובקונוס שמעליהם עוגן השתל, ושתלים בשם סובפריוסטאלים שהוברגו אל עצם הלסת באמצעות ברגים נוספים קטנים.

כיום נעשה שימוש גם בשתלי דיסק, שתלים בעלי צורה הפוכה של האות האנגלית T. קיימים סוגים שונים של שתלי דיסק אשר עונים על צרכים שונים בתהליכי השתלות שיניים, והם משמשים עוגנים חזקים ותומכים אשר מאפשרים השתלות שינים עם תהליך של “העמסה מיידית” של שתלים על הלסת.

שתלים מתקדמים אלו, מהווים פתרון גם במצבים מורכבים במיוחד כמו השתלות שיניים למחוסרי עצם. לדוגמא, במרכז להשתלה בזאלית, נעשה שימוש שתלי דיסק טריגונים בלסת התחתונה במהלך ביצוע השתלת שיניים כזו.

אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים תוך שימוש בשתלי דיסק הינם גבוהים הודות לחוסן ולעמידות שלהם לאורך שנים, בוודאי אם ההליך נערך על ידי רופא מומחה להשתלות שיניים. יש לזכור כי מעבר לאיכות השתלים, השתלות שיניים מצריכות הסמכה בתחום של כירורגיית פה, ולא כל רופא שיניים מחזיק בהכשרה ובניסיון הדרושים להבטחת תוצאות מיטביות. חשוב לזכור ברופא אשר ידע להתאים את שיטת הטיפול הנכונה עבורכם, השתלים המתאימים ביותר, יתכנן ויבצע את ההליך באופן מקצועי להשגת תוצאות אופטימליות.