שחזור חניכיים במרכז השתלה בזאלית

ניתוח השתלת עצם בחניכיים

אודות ניתוח השתלת עצם בחניכיים

 

במרפאת השיניים המתקדמת “המרכז להשתלה בזאלית” מבצעים קשת רחבה של טיפולים וניתוחי השתלות שיניים, הכוללים גם ניתוח השתלת עצם בחניכיים. מדובר בהליך כירורגי שנועד לשחזר את רקמות החניכיים בפיו של המטופל, ומיועד לתמיכה ארוכת טווח לשיניים טבעיות וכבסיס יציב לשתלי שיניים.

 

הסיבות להשתלת עצם חניכיים

 

ניתוח השתלת שיניים המורכב מהשתלת עצם בחניכיים נדרש בגין מספר סיבות רפואיות ואסטטיות ספיגת עצם הלסת. כך למשל, הליך זה נדרש במצבים של נסיגת חניכיים שבמהלכה אובדת העצם סביב השיניים ומובילה לחשיפת שורשיהן, רגישות, הליכי ריקבון והרס השיניים. בנוסף, אובדן עצם יכול לנבוע מדלקות חוזרות ונשנות בחניכיים, משימוש לא נכון בתותבות המוביל לספיגת העצם, משחיקת עצם הלסת בגין זקנה, ועקב עקירות שיניים שאינן ממשיכות להשתלה. כמו כן, יש מטופלים בעלי פגם גנטי של רקמות חניכיים דקות הנסוגות במהירות מגילאים יחסית צעירים. סיבות אלו ונוספות הגורמות לחוסר עצם בחניכיים המקשות על היכולת להשתיל שיניים, בהיות החניכיים משמשים כנקודת חיבור של השתל.

 

ניתוח השתלת עצם

 

ניתוח השתלת עצם בחניכיים המבוצע במרפאתנו מיועד להשתלת והוספת עצם במקומות חסרים, וזאת כשלב הכנה לקראת השתלות שיניים. קיימים מספר תחליפי עצם המשמשים כתשתית שעליה בונה הגוף עצם טבעית. מקורם של תחליפים אלו יכול להיות בני אדם או מבעלי חיים, או ממוצרים סינטטיים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מרפאתו פיתחה טכנולוגיה ייחודית, בה אנו משתמשים בשיני המטופל ובעזרת הליך רפואי הופכים אותן לחומר העצם הטהור ביותר והכי טוב למטופל. כך מושגים מספר יתרונות מהותיים:

 

  • מהירות איחוי הלסת – חודשיים בלבד במקום חצי שנה.
  • מחיר עלות מטופל נמוך – מפני שהחומר נלקח מהמטופל עצמו ואנו לא רוכשים את חומר העצם מחברות.
  • סיכוי אפסי לזיהומים ותאימות מלאה – השן דומה במבנה שלה לעצם הלסת ולמעשה נוצרה מהלסת, כך שהדבר היחיד שמבדיל ביניהן היא שכבת האימאיל.

 

הניתוח עצמו יכול להתבצע מייד לאחר עקירת השן ואף ביחד עם התקנת שתל, וכן תחת הרדמה מקומית או מלאה בהתאם לנתוני כל מקרה. יש לציין כי לא אחת יש באפשרותנו לבצע השתלות שיניים בלי צורך בהוספת עצם, על ידי שימוש בשיטות השתלה בזאליות.

 

לניתוח השתלת עצם בחניכיים

 

המעוניינים להזמין תור עבור ניתוח להשתלת שיניים ולדעת עוד אודות אופציות טיפול, עם או בלי השתלת עצם חניכיים, מוזמנים ליצור קשר עם המרכז להשתלה בזאלית שבתל אביב בטלפונים 077-9979815 או 077-9979815.