מחירי השתלות שיניים במרכז להשתלה בזאלית - בזאל קליניק

מחירי השתלות שיניים

מחירי השתלות שיניים

טיפולי השתלות שיניים נמצאו יעילים מאוד לבעיות של חוסר בשיניים אצל אנשים, אשר יכול לנבוע ממגוון סיבות שונות. על אף יעילותם, ידוע לכל כי טיפולי השתלות שיניים גם כרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. מחירי השתלות שיניים שונים ממקרה אחד לאחר, אך ככלל הם יקרים יחסית לטיפולי שיניים אחרים, ויכולים להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים ואף יותר במקרים של פרוצדורות מורכבות, כמו השתלות שיניים למחוסרי עצם. בין אם כבר קיבלתם ייעוץ והצעת מחיר ואתם מתלבטים איך להמשיך מכאן, או בין אם עדיין לא התחלתם בתהליך חיפוש איש מקצוע – עליכם לדעת מה כולל המחיר, מדוע קיימים פערים גדולים בין הרופאים ואילו פרמטרים משפיעים על המחיר להשתלות שיניים.

השתלות שיניים – השקעה לטווח ארוך

שתלים דנטליים הם רכיבים דמויי ברגים קטנים העשויים מטיטניום. שתלי השיניים מוחדרים לעצם הלסת ובכך משחזרים את מבנה השיניים שנהרס ומשקמים את הפה. בתהליך השתלת שיניים נעשה שימוש בחומרים יקרים ואיכותיים ולכן עלות הטיפול יחסית יקרה משאר הטיפולים. שיניים מושתלות נועדו להחזיק זמן רב בפה ולכן יש להתייחס למחיר ההשתלה כהשקעה לטווח ארוך וכאמצעי לשיפור איכות החיים באופן משמעותי. באופן כללי, מחירן של השתלות שיניים מושפע משלושה גורמים: סוג השתלים, הטכנולוגיה שבה משתמשים לצורך ביצוע ההליך, וכן הרמה המקצועית והניסיון של רופא השיניים.
כתוצאה מתפיסה זו של השקעה לטווח ארוך, והבנת החשיבות של קבלת טיפול מקצועי ביותר, השיקול של רמת המומחיות של הרופא פעמים רבות גובר על פני השיקול הגיאוגרפי עבור מטופלים רבים, והם בוחרים לדוגמא לעבור השתלות שיניים בתל אביב גם אם הינם מתגוררים באזורים אחרים בארץ, מצפון ועד דרום, ובייחוד אם מדובר על פרוצדורה מורכבת.

ממה מורכב מחירי השתלות שיניים?

מחיר ההליך הטיפולי של השתלת שיניים מורכב כאמור מפרמטרים שונים – עלות השתלים, עלות הכתר או הגשר שמונח מעל השתלים ומחיר הטיפול עצמו. בנוסף, יש להניח שאם מדובר בהליכים מתקדמים וחדשניים כמו השתלות שיניים ביום אחד, או טיפולים אשר מצריכים משאבים נוספים דוגמת השתלות שיניים בהרדמה מלאה אשר מצריכים במקרה זה רופא מרדים, מכשור מיוחד וכדומה, מחירם באופן טבעי יהיה גבוה יותר.

טווח מחירים

מחירי השתלות שיניים משתנים מדי זמן בהתאם לטכנולוגיות המשתנות ולהתפתחויות בסוג ואיכות השתלים. באופן כללי, מחיר של טיפול השתלת שן אחת יכול להגיע לכ-6,000 ש”ח. לדוגמא, שתל אחד בודד יכול לעלות בסביבות 3,000 ₪, מבנה לשתל המורכב על השתל עצמו עולה בסביבות 1,300 ש”ח וממחיר ממוצע של כתר המכסה את השתל הוא בסביבות 1,800 ש”ח, אך יכול להשתנות בהתאם לסוג הכתר. יש לקחת בחשבון שיתכנו מקרים מורכבים בהם יהיה צורך בעלויות גבוהות יותר לשם טיפול מקדים כגון השתלת עצם חסרה.

חשוב לזכור

השתלים הם הבסיס לכל תהליך השתלת שיניים והם נעים בטווח מחירים רחב מאוד. כאשר מדובר בטיפולי שיניים, מחירים זולים במיוחד עלולים להצביע על איכות נמוכה יותר. חשוב להבין כי חיסכון בעלות השתלים בטווח הקצר עלולה להוביל להוצאות כספיות גבוהות בטווח הארוך על עלויות תחזוקת השתלים או תיקונים בשל איכות שתלים נמוכה. מומלץ תמיד ללכת ולקבל חוות דעת שנייה ולקבל מספר הצעות מחיר ממגוון רופאים.

לסיכום, הסיבות לפערים במחירים של השתלות שיניים מגוונות – החל משימוש בשתלים דנטליים מסוגים שונים, שימוש בעזרים נלווים לטיפול, מומחיות הרופא ועוד.