השתלת שיניים בהרדמה מקומית - מרכז השתלות בזאליות

השתלת שיניים תהליך

השתלת שיניים – תהליך הטיפול

 

מחסור חלקי או מלא בשיניים יכול לנבוע מקשת רחבה של סיבות, לרבות מחלות עששת וחניכיים, פגמים מולדים, חבלות או טיפולי שיניים כושלים. במצבים אלו, על מנת לשמר את בריאותנו, איכות חיינו וחזותנו הנאה, יש צורך בביצוע השתלת שיניים המבוצעת ברמה מקצועית גבוהה ביותר במרכז להשתלה בזאלית שבבניין האופרה בתל אביב. על הליכי השתלות שיניים וסוגיהם השונים תוכלו לקרוא במאמר הבא.

 

שלבים מקדימים

 

על מנת לספק לכול מטופל של מרפאתנו מענה איכותי המתאים במדויק למצבו וצרכיו, תהליך השתלות שניים מתחיל באבחונים ובדיקות מקדימות מקיפות של אזור הפה, הלסת והחניכיים. זאת לצד תשאול המטופל וצילומי הדמיה של הפה והלסת, אשר בעזרת תוכנה ממוחשבת קובעים את סוג ההשתלה, צורת ומיקום השתלים. על פי נתונים אלו תיקבע תוכנית טיפול ספציפית שיכולה לכלול הרדמה מקומית או מלאה, טיפול ביום אחד או הדרגתי, וכן השתלת עצם או הרמת סינוסים. בניית התוכנית תבוצע בשקיפות מלאה מול המטופל עם מתן הסבר מקיף אודות ההליך הנבחר ומשמעותו, לרבות מתן מידע מפורט אודות תופעות לוואי של השתלות שיניים ואודות סיכונים הקיימים בהן.

 

תהליך ההשתלה

 

במרפאתנו כול הליך השתלה כירורגי משתנה במאפייניו על פי תוכנית הטיפול שקבע הרופא, ובהתאם למספר השיניים החסרות, מבנה הלסת ומצב העצם והחניכיים. בין היתר, הטיפול יכול להתבצע באופנים הבאים:

  • השתלה רב שלבית – שיטה מסורתית ונפוצה בה כל שלב מבוצע בנפרד עבור השתלת עצם, שתלים, חשיפתם והרכבת הכתר.
  • השתלות שיניים ביום אחד – טיפול קצר ויעיל שיכול להתבצע בפעם אחת עם השתלה בזאלית, All On 4 או על ידי הרדמה מלאה. בסיומו יוצא המטופל מהמרפאה עם שיניים קבועות זמניות ולאחר תקופה קצרה מורכבות השיניים הסופיות.

 

החלמה והתאוששות

 

בזכות רמה גבוהה במיוחד של דיוק באבחון, תכנון וביצוע, הליכי ההחלמה וההתאוששות מהשתלות שיניים הינם קצרים ומהירים. מדובר בהליכים הדורשים מעקב אחר הוראות הרופא ושמירה גבוהה על היגיינת פה, שלעיתים מלווים במתן תרופות לשיכוך כאבים ומניעת דלקות. כמו כן, במקרים של השתלות שיניים תחת הרדמה מלאה, בתום ההליך המטופל יעבור לחדר התאוששות למעקב וביקורת עד להתפוגגות מלאה של השפעת חומר ההרדמה.

 

הזמנת תור להשתלת שיניים

 

המעוניינים להזמין תור לטיפולי השתלות שיניים, ולקבל אבחון וייעוץ ראשוני ללא עלות או מחייבות, מוזמנים ליצור קשר עם מרפאתנו בטלפונים077-9979815 או 077-9979815. אנו נשמח לספק מענה אדיב ושלם לכול בקשה ושאלה.