השתלת שיניים למחוסרי עצם

מהו מחסור עצם בלסת?

אצל אנשים רבים קיים מצב של מחסור עצם בלסת כאשר אנו אומרים “חוסר עצם בלסת” הכוונה היא לאנשים שעצם הלסת שלהם אינה מספיקה לקיבוע שתלים דנטליים כחלק מתהליך ביצוע של השתלת שיניים.

סוגי השתלת שיניים למחוסרי עצם

עד לפני כשלושה עשורים, הפתרון לאנשים אשר סבלו מאיבוד שיניים, היה גשרים, תותבות וכתרים נשלפים. עם ההתפתחויות בתחום טיפולי השיניים  החלו להיכנס לשימוש סוגי השתלת שיניים למחוסרי עצם, אשר סיפקו פתרונות טובים יותר למטופלים, הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינה אסתטית עם הענקת מראה טבעי יותר.

כיום טיפול השתלת שיניים למחוסרי עצם נערך באופן נרחב ברחבי העולם, כאשר ישראל מחזיקה באחוז ההשתלות הגבוה ביותר. עם זאת, כדי לבצע השתלת שיניים מוצלחת, יש צורך בעצם בלסת התחתונה או העליונה עליה יהיה ניתן להעמיס שתלים. כאשר יש חסר בעצם משום שהיא נספגה ואיננה קיימת עוד, לא ניתן לבצע השתלת שיניים מסורתית ומכיוון שהרוב לא מעוניין ללכת עם תותבות כל חייהם, ברפואה הדנטלית פיתחו כמה סוגי השתלות שיניים למחוסרי עצם, אך לפני כן

pic

השתלה בזאלית למחוסרי עצם

המרכז להשתלה בזאלית מציע שיטה חדשנית ומתקדמת, אשר מציע פתרון מהיר ואיכותי למחוסרי עצם. השתלה בזאלית היא שיטה אשר פותחה בניס, צרפת, לפני למעלה מ-20 שנה, והיא מאפשרת למטופל לצאת עם שתלים, שיניים וחיוך גדול כבר ביום הטיפול הראשון. תוך 14 ימים יכול המטופל ליהנות משיניים קבועות (מדובר אמנם על שיניים זמניות, אך הן מקובעות בלסת ואינן נשלפות). זאת, גם אם החל את הטיפול ללא עצם כלל, ובניגוד לשיטות אחרות אשר מצריכות סדרת טיפולים הנמשכת עד כדי שנה וחצי(!) עקב הצורך בחודשי המתנה בין טיפול לטיפול שמצריכים טיפולים דוגמת השתלת עצם והרמת סינוס.

לקריאה נוספת, לחצו כאן

לפרטים אודות ביצוע השתלה בזאלית אצלנו

לתיאום פגישת ייעוץ צרו קשר:

אנו מבצעים עד 120 השתלות בזאליות בשנה, שמור על מקומך.

כיצד נוצר חוסר עצם בלסת?

חסר בעצם בלסתות אופייני בעיקר ללסת העליונה באזורים האחוריים, אך במקרים רבים מתפתח גם בלסת התחתונה. המצב של חסר בעצם יכול להיווצר כתוצאה מנסיבות שונות דוגמת מחלת חניכיים, הזנחת שיניים, שנים רבות עם תותבת תחתונה, עקירת שן, דלקות בשורש שן ועוד. מצב זה של חסר בעצם מתבטא באובדן משמעותי של עצם הנספגת ומצטמצמת עד כדי חוסר יכולת להחזיק שתל עקב איבוד שיניים כשעצמות החניכיים והלסת מפסיקות לתמוך בשיניים וכבר אין להם ייעוד הן מתחילות להיספג חזרה לגוף.

מטופלים אשר מוגדרים מחוסרי עצם הם אלו ללא עצם כלל או עם עצם דקה או חלשה.

במשך שנים רבות חוסר היכולת לבצע השתלת שיניים למחוסרי עצם היה בבחינת אכזבה רבה למטופלים רבים שנואשו מהשיניים החליפיות שלהם, תותבות וגשרים שהינם פחות נוחים ופחות חזקים ועמידים באכילה ולעיסה. יתרה מכך, הם עלולים לזוז ממקומם ו’להתנדנד’ והם דורשים תחזוקה רצופה. זאת, בעוד שהשתלת שיניים מאפשרת תפקוד ממש כמו עם שיניים טבעיות, הן יותר עמידות וחזקות ומספקות למטופל הרגשה נוחה ובטוחה יותר.

מעבר לנוחיות שבהרגשה של שיניים טבעיות, ישנו גם את היתרון האסתטי שמספקות השתלות שיניים ולא פתרונות שיניים אשר מחוברת באמצעים מלאכותיים.

השתלת שיניים למחוסרי עצם בתל אביב

השתלת שיניים למחוסרי עצם בתל אביב

שיטות לבניית עצם

רוב סוגי השתלות שיניים למחוסרי עצם מתרכזות בשיטות לבניית עצם, בטיפול השתלת שיניים למחוסרי עצם מוחדר ללסת במקום שבו רוצים לבצע את השתל, חומר דמוי עצם בצורה של גוש, אבקה או גרגרים עליו מגנים בממברנה אשר עשויה בדרך כלל מקלוגן. אחרי שהחומר נספג, הוא הופך להיות חלק מעצם הלסת ואפשר לעבור לשלב הבא – השתלת שיניים.

במקרים מסוימים, הפתרון שמוצע למחוסרי עצם הוא גם הרמת סינוס, שיטה נוספת אשר מבקשת להביא את הלסת למצב שניתן יהיה להעמיס עליה שתלים בלסת העליונה בצורה קצת שונה מהשתלת עצם רגילה.