גברתג'נטנאמןעלהשתלהבזאלית מהחוותהואיךזהמשפיעעלחייהביוםיום

השתלת שיניים לחולי סכרת מה חשוב לדעת

גברתג'נטנאמןעלהשתלהבזאלית מהחוותהואיךזהמשפיעעלחייהביוםיום

בריאות הפה והלסת היא חשובה מאין כמוה לבריאות הכללית של האדם וכן לביטחון העצמי ולאיכות החיים. כאשר יש בעיות שיניים קשות הדורשות השתלת שיניים, חלה ירידה בביטחון העצמי, בהרגשה המנטלית וכן ירידה בתפקוד ובביצוע פעולות פשוטות למדי כמו לעיסה, דיבור ואכילה. השתלות שיניים מהוות פתרון מצוין לבעיה משמעותית זו ויכולות להיות המוצא האידיאלי למי ששיניו נפגעו עקב טראומה או עקב הנסיבות. עם זאת כאשר מדובר באנשים עם בעיה בריאותית כמו חולי סכרת, השתלת השיניים צריכה להתבצע בתנאים מסוימים ותוך כדי תכנון נכון והתאמה של ההשתלה לחולה ולמצבו הבריאותי.

מדוע יש להתאים את השתלת השיניים לחולי הסוכרת?

סוכרת נחשבת לנפוצה מאוד במאה ה-21. מדובר במחלה המשבשת את פעילות האינסולין, האמור לווסת את רמות הסוכר בדם, וכתוצאה מכך רמות הסוכר גבוהות. רמות סוכר גבוהות בדם עלולות להביא לפגיעה משמעותית בכלי דם, אשר ישליכו לרעה על תהליך ההחלמה מניתוחים ופרוצדורות רפואיות (כמו השתלות שיניים). זו אחת הסיבות שיש לסגל התאמה של תכנית פעולה ופרוצדורה רפואית פחות טראומטית ופולשנית, שתוכל להפוך את החלמתם של חולי הסוכרת לאפשרית ואת השתלת השיניים למוצלחת גם עבור חולי הסוכרת.

השתלה בזאלית לחולי סכרת

השתלה בזאלית לחולי סכרת היא אחת הפרוצדורות שמותאמות עבור חולי סכרת בכל הנוגע לפתרון יעיל של השתלות שיניים. ההשתלה הבזאלית מיועדת לכל מי שיש לו חסר בעצם הלסת, המקשה על השתלת השיניים, באופן שמתמודד בהצלחה עם החסר ללא קשר למצב העצם. השיטה מתבססת על כך שנעשה שימוש בעצמות הבזאליות אותן העצמות המשמעותיות בלסת, שלא יכולות להיפגע או להיספג גם אצל חולי סכרת. פרוצדורה זו מתאימה מאוד לחולי סכרת ומתחשבת במצבם הרפואי, הן בכל הנוגע להליך הכירורגי עצמו והן בכל הקשור לתהליך השיקום של המטופלים.

כמו כן, הפרוצדורה הרפואית שננקטת כלפי חולי סכרת, בכל הנוגע להשתלות שיניים, צריכה לקחת בחשבון גם את התרופות שחולי סכרת לוקחים באופן קבוע. התנגשות בטיפול תרופתי זה יכול להביא לתגובות בין תרופתיות בשילוב עם התרופות שניתנות לאחר השתלת השיניים. בנוסף, חשוב להשקיע מחשבה גם באופציות ההרדמה בזמן השתלות השיניים לחולי סכרת. יש להתייחס גם לבחירת החומר המדויק להרדמה בעת ההשתלה, אשר יתאים מחד לנתונים הרפואיים של חולה הסוכרת המטופל ומאידך לתרופות הקבועות שהוא נוטל.

לסיכום, השתלה בזאלית לחולי סכרת יכולה להוות פתרון אופטימלי למי שזקוק להשתלת שיניים. אולם, כאמור, אין להקל ראש במצבו הרפואי, במצב הלסת ובהתאמת הפרוצדורה הנכונה מכל הבחינות על מנת שההשתלה תצליח וסיכויי ההחלמה לא יפגעו.