שתלים בשיניים - בזאל קליניק

השתלות שיניים

איבוד שיניים יכול להיות תוצאה של ריקבון השן, מחלת חניכיים, שחיקה, פגם מולד, טיפול שיניים כושל או טראומה שנגרמה לפה. מצב בו אדם סובל משיניים חסרות יכול להשפיע לרעה על יכולת הלעיסה, יכולת הדיבור ומראה הפנים של האדם. כתוצאה מכך, נפגעים הביטחון העצמי שלו ויכולתו להתנהל בצורה טבעית וחופשיה.

השתלת שיניים מספקת פתרון פונקציונלי ואסתטי, קבוע ומיידי. בעוד בעבר הפתרון לשן חסרה או מספר שיניים חסרות היה גשר או שיניים תותבות נשלפות, כיום נפוץ יותר ויותר הטיפול באמצעות שתלים דנטליים. זאת, היות ושימוש בשתלים מספק פתרון עמיד יותר מאשר שיטות השיקום האחרות.

בנוסף לשתלים כפתרון לאובדן שיניים, במקרים רבים שימוש בהם במהלך תהליכי שיקום אחרים מאפשר השגת תוצאות טובות יותר. לדוגמא, שתלים דנטליים משמשים לתמיכה בכתרים אשר מחליפים שיניים חסרות או לתמיכה בגשר אשר מחליף מספר שיניים חסרות.

שתל הוא בורג מתכתי אשר עשוי בד”כ מטיטניום. הוא משמש תחליף לשורש של שיניים טבעיות ובכך מסייע בשיקום הפה. השתלות שיניים מחזירות למטופלים את יכולת הלעיסה, משפרות את המראה מבחינה אסתטית ובכך גם תורמות לביטחון העצמי של המטופל.

היתרון המשמעותי ביותר של טיפול באמצעות שתלים דנטליים לעומת טיפולים אחרים, דוגמת גשר, הוא העובדה כי הוא נעשה ללא תלות במצב השיניים האחרות. יתרון נוסף בא לידי ביטוי בכך שפעמים רבות אפשר לבצע עקירת שן והשתלה באותו היום, וכאשר השתלים יציבים מספיק, ישנה אפשרות להרכיב עליהם מבנה וכתר מייד באותו טיפול.

כמו כן, חשוב להבין כי מבחינה פונקציונלית, שיניים תותבות מספקות פתרון ללעיסה בלבד. לעומת זאת, שימוש בשתלים דנטליים מאפשר גם שימור של עצם הלסת, היות והם מסייעים בהעברת כוחות הלעיסה לעצם הלסת, ובכך עוזרים לשמור על החוזק והיציבות שלה לאורך זמן.

בכדי להבטיח את ההצלחה של טיפול השתלת שיניים יש צורך לבדוק את המבנה האנטומי של לסת המטופל, ועל סמך זאת להחליט מהי היכולת להעמיס עליה שתלים, מהן התוצאות האופטימליות אליהן יהיה ניתן להגיע, וכיצד. על הרופא המטפל להחליט על סמך מצב הלסת של המטופל באיזו שיטת השתלה רצוי להשתמש, מה יהיו מידות השתל (אורכו ורוחבו), היכן כדאי למקם אותו ובאיזו זווית להעמיס אותו.

רוב סוגי טיפולי השתלות שיניים מתאימים רק במידה ומצב הלסת מאפשר קליטת שתלים דנטליים. עם זאת, קיימים מקרים בהם למטופלים חסרה עצם או יש עצם דקה מדי להשתלת שיניים רגילה. המרכז להשתלה בזאלית מתמחה בטיפול במקרים מסוג זה, ולמעשה מסוגל להציע ולהתאים את הפתרון המיטבי עבור כל מטופל, גם עבור מטופלים מחוסרי עצם. במקרים אלו, המרכז מציע השתלה בזאלית, השתלת שיניים למחוסרי עצם, ללא הרמת סינוס והשתלת עצם.

צוות הרופאים המומחים במרכז להשתלה בזאלית מחזיק בניסיון רב ובאחוזי הצלחה גבוהים ביותר בטיפולי השתלות שיניים. אנו מקפידים על שירות מקצועי הכולל מעקב קפדני אחר מצב המטופל גם בטווח הארוך לאחר סיום הטיפול.