השתלות שיניים לחולי סכרת - במרכז להשתלה בזאלית

השתלות שיניים לחולי סכרת

מחלת הסכרת נוצרת כתוצאה מבעיה בייצור אינסולין או בקליטתו בתאי הגוף והיא מתאפיינת בריכוז גבוה של גלוקוז בדם ובשתן. מחלת הסוכרת נגרמת מחוסר אינסולין. המחסור באינסולין, הורמון שתפקידו לשלוט על חומרי המזון בדם, כמו סוכר, שומנים ועוד, גורם לעלייה ברמת הסוכר בדם מעל הרמה הנורמלית. יתר גלוקוז עלול לגרום לבעיות בריאותיות בטווח הקצר וכן בטווח הארוך ואף להוביל לסיבוכים כרוניים. הטיפול במחלת הסכרת הינו מורכב והוא כולל ברוב המקרים שילוב של טיפול תרופתי, שינויי תזונה, פעילות גופנית ועוד. למרבה הצער מדובר במחלה שהפכה נפוצה מאוד כיום.

טיפולים רבים בסובלים במחלת הסכרת דורשים התייחסות מיוחדת, גם אם אינם קשורים באופן ישיר לסכרת, עקב תסמיני המחלה והתרופות אותם נוטלים המטופלים. בהקשר של רפואת השיניים, בקרב חולי סכרת קיים שיעור גבוה במיוחד של אלו הסובלים ממחלות חניכיים חמורות, המצריכות התערבות כירורגית בדמות השתלות שיניים. הרמה הגבוהה של סוכר בדם גורמת לחניכים להפוך חלשות ורפויות. עם הזמן שורש השן נפגע גם הוא והשיניים הופכות להיות חלשות ופגיעות מאוד, וחולי סכרת חשופים יותר להתנדנדות ולבסוף אובדן שיניים ולצורך בהשתלות שיניים. העובדה שמחלת הסכרת גורמת גם לאיבוד עצם רב יותר בהשוואה לאדם שאינו סובל מסכרת מוביל לצורך בפתרון בדמות השתלת שיניים למחוסרי עצם, טיפול מורכב הרבה יותר מהשתלת שיניים רגילה.

המרכז להשתלה בזאלית מציע פתרון ייחודי ומיטבי לחולי סכרת בדמות השתלת שיניים בזאלית. היתרון שבשימוש בשיטה זו טמון בכך שהליך השתלה בזאלית נעשה תוך שימוש בעצמות הבזאליות, העצמות המרכזיות בלסת, שאינן נספגות ונעלמות כמו עצמות אחרות בפה.

היות ומחלת הסכרת עלולה להוביל לבעיות בריאותיות בחלל הפה, ולפגוע במצב החניכיים, השיניים והלסת, מומלץ לחולי סכרת להקפיד ולהגיע לבדיקות ביקורת אצל רופא השיניים באופן סדיר. בדיקות שגרתיות יכולות למנוע התפתחות מחלות וסיבוכים והתדרדרות במצב הפה והשיניים ולמנוע עד כמה שניתן נזקים לעצם, אשר יצריכו השתלות שיניים מסובכות וטיפולי שיניים מורכבים אחרים.

סיבוכים במהלך השתלות שיניים לחולי סכרת

השתלות שיניים לחולי סכרת יכולות להוות פתרון לאובדן שיניים ולהתדלדלות העצם בפה, ואף למנוע התפתחות מחלות וסיבוכים. עם זאת, הטיפול בחולי סכרת צריך להתבצע תוך זהירות והתייחסות למצבו הרפואי הספציפי של המטופל והתרופות אותן הוא נוטל באופן קבוע במטרה שלא לגרום להתנגשות בין אלו ובין התרופות הניתנות לו במהלך השתלת שיניים או לגרום לסיבוכים עקב מצבו הבריאותי.

השתלת שיניים בהרדמה מלאה / סדציה לחולי סכרת

ישנן מספר אפשרויות של הרדמה בהליכי השתלות שיניים: הרדמה מקומית, טשטוש עמוק (סדציה) או השתלת שיניים בהרדמה. כאשר מבצעים השתלת שניים בהרדמה מקומית לחולי סכרת ישנה חשיבות רבה לבחירה נכונה בחומר ההרדמה והמינון שלו שכן יתכן שיהיה צורך בהתאם לכך בשינוי מינון התרופות שהמטופל נוטל באופן קבוע.

בחירה בשיטה של השתלת שיניים בהרדמה מלאה או בסדציה נעשית לרוב כאשר מדובר על השתלת שיניים מורכבת או כאשר המטופל סובל מחרדה דנטלית או כאשר המטופל רוצה לא לחוש אף כאב. כאשר מדובר על חולי סכרת חשוב שההליך יעשה במרפאת שיניים אשר מנוסה בעריכת טיפולים והשתלות שיניים בחולים בסיכון גבוה.

בכדי להבטיח הצלחה של השתלות שיניים לחולי סכרת, מומלץ לפנות ולקבל טיפול במרפאת שיניים אשר מתמחה בטיפול בחולי סכרת, מודעת לאמצעי הזהירות הנדרשים כתוצאה מן המחלה, לסיבוכים האפשריים במהלך טיפול ולדרכי ההתמודדות הטובות ביותר עמם. כאמור, המרכז להשתלת שיניים בזאלית מתמחה בתחום של השתלות שיניים ומציע בין היתר השתלות שיניים לחולי סכרת בשיטה המבטיחה תוצאות מיטביות – השתלה בזאלית. אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים לחולי סכרת במרכז להשתלה בזאלית גבוהים מאוד אצל מטופלים שנענים להוראות הרופא לפני ביצוע ההשתלה.

צרו קשר לתיאום בדיקה וייעוץ חינם.