השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים בזאלית צברה בשנים האחרונות פופלריות רבה בארץ ובעולם מכיוון שטכניקה/שיטה זו מאפשרת  לבצע השתלת שיניים למטופלים אשר  סובלים מחוסר עצם בלסת התחתונה דבר אשר היה כמעט בלתי אפשרי עד לפני מספר שנים.

ראשית נגדיר מהם בכלל שתלים דנטליים

שתלים דנטליים מהם:

השתל הדנטלי הוא מבנה דמוי בורג המוברג לתוך עצם הלסת והוא משמש כחלופה קבועה לשאר האפשריות שהיו קיימות בעבר כמו שיניים תותבות.

קיימים מספר מודלים נוספים לשתלים דנטליים שצורתם דומה לדיסק שטוח וכן שתלים חיצוניים שמטרתם לתת מענה למטופלים אשר סובלים מחוסר עצם בלסת.

השתלים הדנטליים מתפקדים למעשה “כשורשים” שלאחר הברגתם ללסת מתפתחים סביבם תאי עצם חדשים בתהליך שנקרא התאחות עצם.

ברגע בו השתלים יציבים במקומם הם למעשה מהווים בסיס לשחזור השיניים החסרות, לקיבוע תותבות או לתמיכה בסט שיניים מלא.

לאחר תהליך זה השתל נראה ומתפקד בדיוק כשן טבעית.

 

מהו מחסור עצם בלסת וכיצד נוצר

כאשר אומרים “מחסור עצם בלסת” הכוונה היא לאנשים שעצם הלסת שלהם אינה מספיקה לקיבוע של שתלים דנטליים שזהו חלק הכרחי ונדרש בביצוע של השתלת שיניים.

מצב של מחסור עצם בלסת יכול להיגרם ממספר גורמים למשל מחלת חניכיים, הזנחת השיניים, עקירת שן, דלקות בשורש השן ועוד גורמים כאלה ואחרים.

מצב כזה של חוסר עצם בלסת מתבטא באובדן משמעותי של העצם אשר נספגת ומצטמצמת עד למצב שלא ניתן להחזיק שתל.

מטופלים אשר מוגדרים מחוסרי עצם הם אלו ללא עצם כלל או עם עצם דקה או חלשה.

 

טכנולוגיית Basal Implantology

טכנולוגיית Basal Implantology, או בעברית השתלה בזאלית, איננה תלויה במצב העצם, ולכן מאפשרת פתרון מלא ומהיר למחוסרי עצם אשר זקוקים לטיפול השתלת שיניים. ישנן שיטות טיפול שונות עבור אנשים שאיבדו שיניים, אולם כשהאפשרויות הן שיניים נשלפות או תהליך השתלה ארוך וכואב, קשה שלא להזדהות עם חוסר האונים של מי שסובלים מבעיה של מחסור בעצם או עצם דקה מדי. הפחד מהשתחררות שיניים נשלפות כתוצאה מהתעטשות או אפילו תוך כדי להט הדיבור, מוביל את מרבית החולים לבחור בהשתלת שיניים. לטיפול השתלת שיניים למחוסרי עצם על ידי הרמת סינוס או בניית עצם, ישנם יתרונות, אך גם לא מעט חסרונות.

Basal Dental Implantology - השתלה בזאלית

החסרון הבולט ביותר הוא לוח הזמנים הנוקשה, אשר עלול להתמשך עד כדי 18 חודשים, בשל התהליך הרפואי המתחייב והסיכון שבדחיית השתל. “היום, אנחנו יכולים לבשר גם בישראל, על  שימוש בשיטה חדשנית, שפועלת במקומות שונים בעולם מזה מס’ שנים בהצלחה רבה, ונקראת Basal Implantology”, מסביר ד”ר לארי ספוז’ניקוב. “זו שיטה שפותחה בניס, שבצרפת, כבר לפני 20 שנה, על ידי פרופסור ז’ראר סקורטצ’י (נשיא ICOI) , רופא שיניים מומחה להשתלות שיניים. מאז תחילת הפיתוח ועד ימינו, עודכנה ופותחה השיטה עוד ועוד, עד לשלב הנוכחי בו היא בהחלט הופכת לשיטה המועדפת לטיפול עבור מי שנזקק להשתלת שיניים”


.

 השתלת שיניים בזאלית השיטה המתקדמת להשתלת שיניים בישראל

בואו והחזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים לחצו כאן >>

דוקטור ספוז’ניקוב, מן המובילים והמנוסים בארץ בתחום של השתלת שיניים בזאלית, מסביר כי מחלת חניכיים, הגורם המוביל לבעיות שיניים ולצורך בהשתלת שיניים, הוגדרה כאחת ממחלות העשור. “איכות החיים שלנו, התזונה הלקויה וההתייחסות המזלזלת בהמלצות רפואיות, גורמת לכך שאנחנו, רופאי השיניים, נתקלים יותר ויותר בחולים, גם צעירים, שנזקקים להשתלת שיניים. צריך להבין כי כשמסבירים לאדם צעיר כי מעתה יהיה עליו ללמוד לחיות עם שיניים נשלפות, אנחנו בעצם כמעט ומחסלים את איכות חייו, את חיי החברה שלו ולעיתים גם את הקריירה שלו”.

“השתלה בזאלית נותנת מענה כמעט בלי חריגות לכל מי שנזקק להשתלת שיניים. השיטה הזו כמעט ולא מביאה בחשבון כלל את מצב העצם. בשיטת ההשתלות הרגילה אנחנו חייבים לבצע את ההשתלה באמצעות הברגת בורג לתוך העצם בלסת. כתוצאה מבעיות חניכיים קשות, אצל רבים מהפציינטים המהלך כלל לא אפשרי בשל העדר עצם או עצם דקה או חלשה.

באמצעות השתלה בזאלית אנחנו לא מתחשבים כמעט במצב העצם, אלא מתאימים את השתל ללסת ולא להפך. בנוסף, תהליך שיקום הפה, לא רק שאינו דומה בכלל לתהליך השתלת שיניים רגיל, אלא שבאמצעות השתלה בזאלית אנו מצליחים לשקם את הפה בתוך 7 ימים בלבד. כבר ביום הטיפול הראשון, יכול הפציינט לצאת מהקליניקה עם סט שיניים. אמנם מדובר על שיניים זמניות, אך הן מקובעות בלסת ואינן נשלפות. הן מאפשרות לו לראשונה מזה הרבה זמן להתנהל באופן הטבעי ביותר, לאכול ולחייך”.

השתלת שיניים בזאלית

 

תהליך התאמת השיניים וההשתלה בשיטת השתלה בזאלית

תהליך ההתאמה וההשתלה בטכניקת Basal Implantology מתבצע במספר נקודות בתוך הלסת התחתונה ו/או העליונה, בהן ניתן לבצע השתלה יציבה של השתל. מנקודות אלה באמצעות מבנה דמוי גשר נשלחות תושבות בזוויות שונות, המדמות את זוויות השיניים בפה, וזאת בהתאם למבנה הלסת. הפרוצדורה הכירורגית בהשתלה בזאלית אורכת עד כ-7 שעות, בהתאם למספר ההשתלות שיש לבצע. בסיומה החולה יוצא עם שיניים זמניות, והשיניים הקבועות מוחדרות ללסת כעבור יומיים-שלושה, בהתאם לזמן הייצור שלהן. הסיבה לתהליך הטיפול הממושך באותו יום מרוכז, בו מותאם סט השיניים, היא תהליך מדידות שאורך זמן ומחייב את ערנות המטופל כך שיעיד על נוחות או קושי בהליך ההתאמה.

 

 השתלת שיניים בזאלית השיטה המתקדמת להשתלת שיניים בישראל

בואו והחזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים לחצו כאן >>

 

הפרוצדורה מתבצעת בסדציה – הרדמה בטשטוש עמוק המתאים לסוג כזה של פרוצדורה כירורגית. השתלה בזאלית אמנם יקרה יותר בכ-25% מאשר השתלת שיניים רגילה, אולם זמן ההמתנה הארוך לשיניים בשיטת ההשתלה הרגילה, הסיכון שבאיכות ירודה של קליטת השתל והאפשרות לדחייתו, יחד עם הכאבים והסבל הכרוכים בזה, הופכים את העלות הגבוהה יותר של השתלה בזאלית לכדאית עבור רבים.
ד”ר ספוז’ניקוב מסביר כי להתאמת וייצור החלקים, באופן ייחודי וייעודי לחולה, חלק ניכר בייקור התהליך של השתלה בזאלית לעומת שיטות אחרות.

“ההצלחות הגדולות בשיקום אינספור פציינטים שחשבו כי לעולם ייאלצו לחיות עם פה סגור או עם תותבות נשלפות, מדהימות ומעודדות” אומר ד”ר ספוז’ניקוב. “השיטה מתאימה לחולי סכרת מאוזנים אך לצערנו, השיטה עדיין לא מתאימה למי שסובלים מאוסטאופורוזיס או נמצאים בסיכון גבוה בשל בעיות לב קשות”.

 

לצפייה בהמלצות של לקוחות מרוצים שלנו שעברו את הטיפול בהצלחה לחצו 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ד”ר ספוז’ניקוב הכשרתו ולימודיו

ד”ר ספוז’ניקוב עבר הכשרה בשיטת ההשתלה הבזאלית לאחר שעמד בתנאי קבלה נוקשים של חברת Victory, נציגת פרופ’ סקורטצ’י, בהם הוכחה לניסיון של 8-10 שנים בהשתלות שיניים והסמכה בכירורגיית שיניים. “מפתחי השיטה מקפידים על העברת הידע באופן מעורר הערצה” מספר ד”ר ספוז’ניקוב. “מעבר לדרישות הסף המחמירות והלימודים הקשים, מצמידים אנשי החברה צוות מלווים מקצועיים המעורבים במספר השתלות, כדי לוודא כי התהליך מתבצע בהתאם לפרוטוקול המיוחד, וכי הרופא המנתח אשר מבצע את הפרוצדורה אכן מבצע אותה על הצד הטוב ביותר”.

 השתלת שיניים בזאלית השיטה המתקדמת להשתלת שיניים בישראל

בואו והחזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים לחצו כאן >>

ממצאים מחקרים ומאמרים על השתלה בזאלית:

Fixed Rehabilitation of Severely Atrophic Jaws Using Immediately Loaded Basal Disk Implants After In Situ Bone Activation

Guillaume Odin,, MD, PhD, Carl E Misch,, DDS, MDS, Itzak Binderman,, DDS, MDS, Gerard Scortecci,, DDS, PhD

An Alternative to Conventional Dental Implants: Basal Implants

Yadav RS, Sangur R, Mahajan T, Rajanikant AV, Singh N, Singh R

BASAL OSSEOINTEGRATED IMPLANTS

Dr Yeshwante, Babita , Dr Choudhary Neha , Dr Baig Nazish ,Dr Gaurav Tated , Dr Kadam Pranit

Basal Implants – A Panacea For Atrophic Ridges

Chandana Nair, Swarajya Bharathi , Rashmi Jawade , Meenu Jain