השתלה בזאלית - המרכז להשתלות שיניים בזאליות

השתלה בזאלית לסובלים מחוסר עצם

בהשתלת שיניים רגילה, המתאימה לרוב המטופלים, עצם לסת תקינה של המטופל הכרחית על מנת שהשתלת השיניים תצליח, אך לצד הרוב, ישנם גם כאלו הסובלים מחוסר עצם בלסת התחתונה ואינם מסוגלים לקלוט שתלים בשיטה הרגילה. הודות לפיתוח של השנים האחרונות, בעזרת השתלה בזאלית ניתן לאפשר לכל המטופלים השתלה בטוחה וטובה בבאזל קליניק.

מהי שיטת השתלה בזאלית

השתלה בזאלית פותחה על ידי פרופסור צרפתי בשם ז’ראד סקורטצ’י, כבר לפני יותר מעשרים שנים, ומאז ועד היום, לאחר שעברה ליטושים ופיתוחים נוספים, היא הפכה לשיטה הנכונה והיעילה ביותר להשתלת שיניים למטופלים הסובלים מחוסר בעצם. השיטה הבזאלית מתבססת על הברגה ישירה לתוך עצם הלסת, בשונה מהשתלה רגילה המתבססת על הברגה לעצמות האלבאולריות הנוטות להיספג ולהיעלם. ההשתלה הבזאלית מאפשרת למטופלים בעלי בעיות חניכיים קשות לעבור השתלה איכותית המחזיקה לאורך זמן.

השתלה בזאלית – ההליך

בשיטה הרגילה, למטופלים הסובלים מחוסר בעצם לא ניתנת האפשרות לעבור השתלת שיניים ישירה, והם נאלצים לעבור הליך ארוך ומורכב של השתלת עצם והרמת סינוס, ולמרות מאמצי הרופא והתמסרות המטופל לטיפול, עדיין, ייתכן כי הטיפול לא יצליח.

הליך ההשתלה הבזאלית הוא ההליך הקצר ביותר בתחום השתלות השיניים, והוא מתאים, כאמור, גם למי שסובל מחוסר בעצם. עוד בטרם הניתוח, המטופל יעבור בדיקה יסודית והדמיית ניתוח וירטואלי שלאחריו ייקבע תאריך לפרוצדורה עצמה.

הניתוח ייערך תחת טשטוש עמוק שבסופו יתלבשו על המטופל שיניים זמניות, חזקות ובלתי נשלפות. לאחר כשבוע עד עשרה ימים, יגיע המטופל אל המרפאה להרכבת השיניים הקבועות, ולאחר מכן ישוחרר להמשך חייו, תחת תכנית החלמה מתאימה מצד הרופא המטפל.

יתרונות השיטה הבזאלית

לעומת שיטות ההשתלה הרגילות, המבוססות על תהליך ארוך, השיטה הבזאלית מאפשרת למטופל לשקם את פיו בתוך שבוע ימים בלבד, כאשר, עוד בטרם הרכבת השתלים הקבועים, הוא יוצא מהניתוח עם שיניים זמניות אך קבועות, המאפשרות לו התנהלות חיים רגילה.

בניגוד לשיטות ההשתלה הרגילות, המכוונות לעצמות האלבאולריות, הנוטות להיספג ולהיעלם, כאמור, השיטה הבזאלית מבססת את ההשתלה על העצמות המרכזיות בלסת, כך שהמטופל זוכה להשתלה איתנה המחזיקה מעמד לאורך שנים רבות.

השתלה בזאלית פרצה את ה”חומה” שחסמה את המטופלים בחוסר בעצם לעבור השתלת שיניים איכותית ועמידה. היום השיטה מוכרת בכל מרפאות השיניים, אך מעטים הם הרופאים שעברו התמחות בשיטה זו. בקליניקת באזל מעוסקים מיטב הרופאים המתמחים בהשתלה בזאלית, ואתם מוזמנים להתקשר ולקבוע פגישת ייעוץ כבר עכשיו.