השתלות שיניים ביום אחד - בזאל קליניק

השתלות שיניים ביום אחד

השתלות שיניים ביום אחד – סיכויי ההחלמה

למילים השתלות שיניים ביום אחד יש השפעה כמעט קסומה על השומע אותן. האם באמת ניתן לסיים את השתלות שיניים ביום אחד אשר נתפס על ידי רבים מורכב ולא פעם מפחיד? השיטה החדשנית של השתלות שיניים ביום אחד מחזיקה באחוזי הצלחה גבוהים. אך מה לגבי תהליך ההחלמה? כיצד הוא בהשוואה להשתלות שיניים רגילות?

מה בעצם קורה בתהליך של השתלות שיניים ביום אחד?

טיפול ביום אחד נערך לרוב על ידי השתלות שיניים ביום אחד בהרדמה מלאה או סדציה (טשטוש עמוק), וכולל את שלב עקירת השיניים הפגומות, החדרת שתלים עבור השיניים החדשות, מעליהן מבנה עבור השיניים החדשות ואז את השיניים עצמן.
בדרך כלל בטיפולי השתלות שיניים ‘מסורתיים’, כאשר יש צורך בעקירות, בניית עצם או שתלים ללסת שלמה, מבצעים את העקירות, בניית העצם או הרמת הסינוס ביום הטיפול הראשון, ואז יש להמתין כשלושה חודשים עד שאפשר להעמיס את השתלים. זאת מכיוון שדרוש זמן לעצמות הלסת להיתפס סביב השתלים. בטיפול השתלות שיניים ביום אחד מבצעים את העקירות, בניית העצם והעמסת השתלים באותו יום ולמעשה מסיימים את כל ההליך הכירורגי ביום אחד. זוהי הסיבה שמומלץ לעשות את ההשתלה בהרדמה.

יתרונות התהליך של הטיפול

קיימים מספר יתרונות משמעותיים להליך השתלות שיניים ביום אחד ולכן מטופלים רבים כיום מעדיפים שיטה זו. שיטת הטיפול החדשנית הזו חוסכת מהמטופל מספר ניתוחים שאינם פשוטים לגוף, ומאפשרת לו לחזור לתפקוד מלא במהירות.

אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים יום אחד עומדים על 95%, ורופאי השיניים ממליצים בסך הכל על כמה ימי מנוחה לאחר השתלת שיניים במהלכם יש לשתות הרבה ולאכול אוכל רך. כמובן שעל אף סיכויי ההצלחה הגבוהים והיתרונות שבתהליכי השתלת שיניים ביום אחד, חשוב לדאוג לבריאות הפה והשיניים לאחר ההשתלה ולהגיע לביקורות אצל הרופא המטפל על פי הוראותיו.

הגורמים המשפיעים על הצלחת

אם כן, תהליך ההחלמה מהשתלת שיניים ביום אחד הוא לרוב מהיר יותר לעומת סוגי השתלות שיניים אחרים, אך חשוב להבין כי הצלחת הטיפול תלויה במספר גורמים כגון רמת המקצועיות של הרופא המטפל, ניסיונו בביצוע השתלות שיניים ביום אחד, וכן שיתוף הפעולה של המטופל. בחירה מושכלת של הרופא, ביצוע כל הבדיקות המקדימות כראוי וציות לדרישות הטיפול לאחר הניתוח הינן פעולות חיוניות וקריטיות להצלחת ההשתלה.