ביטוח השתלות שיניים - מרכז להשתלה בזאלית

ביטוח השתלות שיניים

ביטוח השתלות שיניים

נתוני תחלואת השיניים בישראל מצביעים על כך שמליוני אנשים זקוקים לטיפולי שיניים ברמות שונות – מטיפולים קלים ובסיסיים כמו סתימות, עקירות או ניקוי אבן, ועד טיפולים משקמים מורכבים יותר כמו כתרים, השתלות שיניים או ניתוחי חניכיים. אולם על אף מחירם הגבוה של טיפולי השיניים, רק כ-13% מהישראלים מחזיקים ביטוח השתלות שיניים בסיסי באופן פרטי או באמצעות מקום העבודה, ורק כ-8% מבוטחים להוצאות על טיפולים משקמים וניתוחי חניכיים.

מדוע כדאי לעשות ביטוח השתלות שיניים?

כאשר מדובר בבריאותנו, השיקול הכספי הוא לא הראשון במעלה משום שבאופן טבעי חשוב לנו לקבל טיפול ושירות טוב. הפוליסה עצמה נחשבת לעסק יקר משום שבמגזר הפרטי הפוליסות המוצעות כוללות פרמיות גבוהות. זאת מכיוון שחברות הביטוח מניחות מראש, ובצדק, שכולנו נצטרך לבסוף טיפול שיניים. ביטוחי שיניים נועדו להקל, אפילו באופן חלקי, על בעיית המימון לטיפולי השיניים היקרים בדרך כלל, ומכאן שחשיבותם גבוהה ואף הכרחית. ביטוחים פרטיים הנרכשים מחברות הביטוח מקנים תוכנית בסיסית לכיסוי הוצאות טיפולים משמרים. הביטוח הבסיסי מכסה צרכים דנטליים שכיחים ושוטפים כגון בדיקות, סתימות, עקירות, צילומי רנטגן, ניקוי אבנית, טיפולי שורש וגם טיפולי חירום. לרוב ניתן לבצע הרחבות של הפוליסה כך שתכסה, לפחות באופן חלקי, גם תהליכים מורכבים ויקרים יותר כמו כתרים, גשרים ויישור שיניים, השתלות שיניים בהרדמה מלאה, סוג טיפול מורכב אשר יכול לאפשר ביצוע מספר השתלות שיניים ביום אחד במקום בסדרת טיפולים מתמשכת, וכן הלאה.

חשוב לדעת כי מיקום הטיפול אינו רלוונטי – המטופל יכול להחליט לעבור השתלות שיניים בתל אביב או השתלות שיניים בחיפה, ומחיר הפוליסה אמור להיות זהה. כמו כן, הביטוח נועד לכל הגילאים, אינו מותנה בבדיקה מקדימה, ובדרך כלל אינו מחייב תקופת המתנה או השתתפות עצמית גבוהה.

המרכז להשתלה בזאלית אינו “מרפאת הסכם”, כלומר אינו קשור בהסכמי עבודה ישירים עם חברות ביטוח שיניים. עם זאת, זכותם של מבוטחים לקבל טיפול בכל מרפאת שיניים שיבחרו ולקבל החזרים על פי המחירון של חברת הביטוח שלהם. כיום חברות ביטוח שונות בארץ, דוגמת הראל, דיקלה, הפניקס, שילוח, כלל, מגדל, מנורה ועוד, מציעות פוליסות ביטוח שיניים שונות. בכדי לקבל החזר כספי חברות הביטוח דורשות שהטיפול יתבצע על ידי רופא שיניים עם תעודת מומחה בישראל. במרכז להשתלה בזאלית צוות רופאים מומחים בתחום טיפולי השיניים ובכלל זאת השתלות שיניים, מפרוצדורות פשוטות יחסית ועד תהליכים מורכבים דוגמת השתלות שיניים למחוסרי עצם, השתלה בזאלית ועוד.

ההבדלים בין ביטוח השתלות שיניים פרטי וביטוח השתלות שיניים דרך קופת החולים

ביטוח שיניים בקופות חולים נועד עבור כל אחד, בכל מצב בריאותי, ואין צורך בחיתום רפואי. התשלום עבור הביטוח הינו אחיד לפי קבוצות גיל, לעומת חברות הביטוח בהן הפרמיה נקבעת על פי מצבו הבריאותי של המבוטח בזמן רכישת הפוליסה. ביכולתן של קופות החולים לבצע שינויים בתקנון הביטוח מעת לעת, ולעדכן גם את גובה תשלומי המבוטחים, בניגוד לחברות ביטוח, אשר מציעות פוליסות קבועות מראש.

ביטוח השתלות שיניים פרטי

ביטוח שיניים פרטי מהווה חלק מביטוח הבריאות, ולרוב ניתן לרכוש אותו בשני מסלולים עיקריים:

1. ביטוח משמר – כולל צילומים, טיפולי שורש, עקירות, אבני ועזרה ראשונה
2. ביטוח משקם – כולל את כל מה שניתן בביטוח המשמר ובנוסף גם שיקום שיניים (השתלת שיניים, ניתוחי חניכיים, תותבות, כתרים, טיפולי שיניים לילדים ועוד).

חשוב לציין כי טיפולים אסתטיים אינם נכללים בביטוח השיניים. כמו כן, ביטוח שיניים פרטי כולל תקופת המתנה ממושכת, ורצוי לברר זאת מראש טרם רכישת הפוליסה. בכל הנוגע לביטוח השתלת שיניים, חשוב לציין כי נושא הפגיעות בשיניים מושתלות הוא רחב משום שקיימים סוגים רבים של פגיעות. ביטוח השתלת שיניים יפרט באופן מדויק מתי ובאילו מקרים חברת הביטוח תעניק כיסוי ופיצוי, ויש לברר את טרם רכישת פוליסה משום שכל חברת ביטוח מתייחסת לכך אחרת.

מחירי פוליסות ביטוח השיניים משתנים בין חברה לחברה ובין סוג ביטוח אחד לאחר, לכן חשוב לבחון היטב מה מציעה כל חברת ביטוח והאם הפוליסה מתאימה לצרכיכם ולהיסטוריה הרפואית במשפחתכם.